Soovitage, kus pidada lapse sünnipäeva? - Laste sünnipäevad ja õuealaga mängutuba Kristiines - Segasummala % %
1154
post-template-default,single,single-post,postid-1154,single-format-standard,everest-forms-no-js,ajax_updown,page_not_loaded,,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1990,elementor-page elementor-page-1154

Soovitage, kus pidada lapse sünnipäeva?

Soovitage, kus pidada lapse sünnipäeva?

Vanaemad räägivad, et kui nemad väikesed olid – see oli umbes 60-70 ndatel, siis lasteaialaste sünnipäevi koos sõpradega pidada ei olnudki väga moes. Sünnipäevapidusid hakati pidama alles algkoolis.

 
Kui vanaema oli laps

Lapse  sünnipäevale kutsuti mõned sõbrad või koolikaaslased. Ema valmistas kartulisalatit ja küpsetas ahju plaadikooki või kringlit, kui juhuslikult poes oli müügil, siis pakuti ka viinereid. Morisklaasid tehti veega märjaks ja klaasi ääred pisteti suhkru sisse. Said toredad suhkru äärtega klaasid, mis maitsesid magusalt. Sõbrad, kes olid kenasti pidulikult riides – tüdrukutel tutid peas ja poistel valged särgid. Kaasas olid ka väikeseid kingitused ja õhkkond oli pidulik.  Pärast maitsvat sünnipäeva sööki (külas maitses toit alati paremini kui kodus) mängiti toas või õues, aga siis olid mängud kuidagi ikka pidulikumad, sest oli ikkagi ju sünnipäevapidu.

Lapse sünnipäev täna

Tänapäeval on moes pidada laste sünnipäevi mängutubades. Eriti mugav on, et mängutoast saab tellida ka söögid, ei pea vaeva nägema söögi tegemisega ega koristamisega. Võimalusel tellitakse ka erinevad peokorraldajad, et lastel huvitavat tegevust oleks ja pidu lõbusam.

Sünnipäev iga ilmaga

Segasummala erineb teistest mängutubadest seetõttu, et Segasummalas saab jooksta ja mängida ka õuealal värskes õhus. Ei ole ju halba ilma, vaid on vale riietus, aga ega lapsed sellestki väga ei hooli. Segasummalas on ka kuivatuskapp riietele, et kui lapsed vihma käest ära ikka ei taha tulla, saab tuppa tulles riided kiiresti kuivaks. Kui on lõbus, siis mängivad lapsed hea meelega õues.

Laululinnu mängujuhtidel on palju lõbusaid õuemänge, eriti hoogsad on teatevõistlused ja muud jooksumängud suurematele lastele. 

Väiksematel lastel ei hakka kunagi igav, eriti õues, kus saab mängida mängumajas, kiikuda ja joosta nii palju kui süda lustib 

Kõigile meeldib muidugi ratsutada poniga ja teda patsutada ning paitada.

Soovitame soojalt!